top of page

Rugbyfoundationsite Group

Public·123 members

[[live hd>>]] U Cluj vs CFR Cluj 21 august 2023

23 oct. 2022 — U Cluj pierde derby-ul cu CFR Cluj, 1-2. Toate cele trei goluri au fost marcate din lovitură de la 11 metri, de Ciprian Deac, Malele, ...

55: OCAZIE CFR! Manea centrează, Gorcea respinge însă greșit, în fața porții, acolo unde Muhar șutează direct, trimițând peste transversală. Min. 50: OCAZIE U Cluj! Ianis Stoica i-a trimis perfect lui Goranov, aflat singur în careu, însă Scuffet blochează perfect șutul! Min. 46: A început a doua repriză! PAUZĂ Min. 42: GOOOOOL! Cristi Manea execută tare, pe sus și îl învinge pe Gorcea fără probleme! Min. 41: PENALTY pentru CFR Cluj! Arbitrul acordă lovitură de la 11 metri cu ajutorul VAR după un henț comis de oaspeți. Min. 33: GOOOOOOL CFR! Manea combină frumos cu Deac, pătrunde în careu și îi pasează lui Krasniqi, care trimite balonul în plasă cu o execuție superbă, cu călcâiul.

În ultimele 4 confruntări, CFR s-a impus de trei ori, iar „U” o dată. „Alb-vișiniii” au câștigat ambele partide directe din sezonul trecut, 2-1 în deplasare și 4-0 pe teren propriu. Cote pentru Universitatea Cluj v CFR Cluj CFR are forța să câștige la minim două goluri diferență. Betano bet oferă cota 2. 22 pentru selecția „CFR Cluj -0. 75 handicap asiatic”. În toate partidele jucate de "U" Cluj în acest sezon s-au marcat minim două goluri. Selecția „Peste 2 goluri total asiatic” are cota 1. 72 la aceeași agenție de pariuri sportive online. Salutare! Numele meu e Florin Caramavrov, sunt jurnalist de sport din 1993, am lucrat la Fotbal Plus, Sport XXI, Sportul românesc, Gazeta sporturilor, Prosport. Acum am site-ul meu - SPORTescu.

Min. 25: GOOOOL! Janga șutează puternic, pe centru, și îl învinge fără probleme pe Gorcea, care a sărit în dreapta. Min. 24: PENALTY pentru CFR Cluj! Ispas face henț în careu, arbitrul arată punctul cu var. Min. 18: OCAZIE CFR! Petrila șutează direct după ce balonul a sărit dintr-un fundaș de-ai lui U Cluj în urma centrării lui Janga, iar mingea e respinsă de Gorcea în corner. Min. 17: Burcă gafează, Bic profită și scapă pe contraatac, pătrunde în careu, dar șutează slab cu exteriorul, pe lângă poarta lui Scuffet. Min. 1: A început meciul! Echipele de start: CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Camora - Deac, Muhar, Boateng, Krasniqi - Janga, Petriila Rezerve: Sava, Braun, Peteleu, Țîru, Hoban, Cvek, Fica, Bîrligea, Yeboah Antrenor: Dan Petrescu U Cluj: Gorcea - Martic, Pițian, Miron, Ispas - Oancea, Pires, Remacle, Bic - Thiam, Stoica Rezerve: Iliev, Bălan, Ilie, Goranov, Filip, Tescan, Bota, Haită, Fulop Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău CFR Cluj - U Cluj este meciul care încheie sezonul regulat din actualul sezon al Superligii României.

CFR Cluj - U Cluj 4-0 | Au pus mână de la mână! Victorie clară pentru echipa lui Petrescu în derby-ul orașului | Sport. roData publicarii: Luni 13 Martie 2023, 22:29 Data actualizarii: Luni 13 Martie 2023, 22:45 CFR Cluj 4-0 U Cluj FINAL! Min. 90+4: GOOOOOL! Bîrligea primește lângă punctul cu var de la Braun, singur în careu, și îl învinge pe Gorcea cu un șut direct! Min. 81: RATARE! Krasniqi este cel care execută, dar Gorcea are reflexe bune și respinge balonul! Min. 79: PENALTY pentru CFR Cluj! Pițian comite henț în careu, arbitrul este chemat din camera VAR să verifice faza și arată punctul cu var. Min.

Atacantul Yeboah a plecat la Brondby. Bîrligea nu a fost folosit în amicalul cu FC Hermannstadt (3-2) din cauza unor probleme medicale. El este incert pentru derby-ul de pe Cluj Arena. Yeboah și Bîrligea au fost titulari meciul trecut. Contra lui „U”, în locul lor pot juca Krasniqi și Betancor. Evgen Konoplyanka a fost trecut și el pe lista pentru Superligă. Echipe probabile Echipă probabilă Universitatea Cluj Portar Gorcea Fundași Dimitrov, Miron, Mitrea, Vătăjelu Mijlocaşi Bic, Perianu - Popadiuc, Nistor, Chipciu Atacanţi D. Popa Echipă probabilă CFR Cluj Sava Morgan, Ajeti, Kresic Manea, Muhar, Tachtsidis, Camora Krasniqi, Betancor Statistica meciurilor directe Universitatea Cluj v CFR Cluj Cele două combatante s-au mai întâlnit de 18 ori în toate competițiile.

A urmat un alt egal cu o nou-promovată (1-1 cu Oțelul) și s-a anunțat că antrenorul Toni Petrea a fost demis. Conducerea lui „U” spera să revină Ioan Ovidiu Sabău, însă „Moțul” a amânat să dea un răspuns. Astfel, pe banca tehnică va sta luni tot Toni Petrea. Gabriel Giurgiu, directorul sportiv, a transmis că șefii au încredere în Petrea, chiar dacă au încercat să aducă alt antrenor... „Eu am vorbit cu conducerea, am stabilit niște lucruri clare, mai mult de atât nu am ce să fac. Nu pot să știu ce va decide conducerea, eu îmi văd de treaba mea, am contract cu Universitatea, vreau să-mi fac treaba cât mai bine și să câștig meciurile în continuare. Nu mă deranjează că se discută cu alți antrenori”, a spus Petrea. Dan Nistor a egalat din penalty în jocul cu Oțelul, confirmând că este cel mai în formă jucător la „șepcilor roșii”, alături de Alexandru Chipciu.

Universitatea Cluj vs CFR Cluj - Ponturi pariuri Superliga România, 21. 08. 2023. 18 ore 41 min Universitatea Cluj CFR Cluj VS 21:30 21 August 2023 Fotbal România - SuperLiga Analiză și informații pentru Universitatea Cluj v CFR Cluj Ponturi pentru meciul Universitatea Cluj vs CFR Cluj, prgramat pentru 21 august, de la ora 21:30, in etapa a 6-a a Superigii România. „Studenții” sunt pe locul 11 în clasament, cu 6 puncte (golaveraj 7-9), iar „ceferiștii” se afă pe 6, cu 7 puncte (6-3). Universitatea Cluj: Forma echipei, știri și statistici E V Î "Șepcile" au avut rezultate sub așteptări în acest debut de campionat, care au culminat cu remiza făcută cu Dinamo (1-1), pe teren propriu.

FC Universitatea Cluj - FC CFR Cluj 1907 - Cupa Romaniei Partida dintre ”U” și CFR din prima etapă a fazei grupelor din Cupa României va avea loc pe 20 octombrie, de la ora 21:00, pe Cluj Arena. Ia-ți bilet și hai

„U” are probleme pe faza defensivă. A primit gol în fiecare meci până acum, iar Rapid și FC U Craiova au înscris câte trei goluri în poarta lui Gorcea. CFR Cluj: Forma echipei, știri și statistici CFR trebuie să se concentreze mai bine, pentru că a obținut un singur punct din ultimele două partide de campionat (1-1 cu Universitatea Craiova, acasă).

[[[Trăi!!!]<<]] U Cluj vs CFR Cluj 21.08.2023 acum 14 ore acum 1 oră — Ermal Krasniqi a înscris superb cu călcâiul în derby-ul cu U Cluj Min. 25: GOL CFR Cluj! Janga îl învinge pe Gorcea din penalty cu un șut

Înfrângerea de pe stadionul Steaua, 0-1 cu FCSB, a fost pusă pe seama oboselii acumulate în timpul deplasării din Turcia (1-2 cu Adana Demirspor, în Conference League). Este clar că elevii lui Andrea Mandorlini au nevoie de victorie, în caz contrar putând pierde contactul cu primul loc. „E un meci important, n-am mai jucat de ceva vreme, am avut timp să ne recuperăm în ultimele două săptămâni. Am jucat multe derby-uri în cariera mea de fotbalist, sunt meciuri dificile. Îi respect pe cei de la U Cluj, dar vrem să câștigăm și sunt încrezător în forțele noastre”, a declarat tehnicianul italian.

Universitatea Cluj 1-2 CFR Cluj-Napoca (Oct 23, 2022) Final Score - ESPNMatch FormationsNo. Name12Plamen Iliev44Denis Florentin Ispas2Stefan Vladoiu18Florin Ilie8Martin Remade17Andrei Pitian16Ioan Filip30Ovidiu Horsia10Florian Nichita Haita52Romário98Gabriel Simion94Ovidiu Bic93Mamadou Thiam9Adrian Balan80Lóránd-Levente FülöpSubstitutes97Albert Hofman19Matei Moraru5Marius Briceag33Andrei Cristian Gorcea4Krystian NowakGame InformationCluj Arena2:00 PM, October 23, 2022Cluj-Napoca, Romania Attendance: 24, 500Referees:Radu PetrescuMatch TimelineUniversitatea ClujCFR Cluj-Napoca232545545861626970717983868790+290+390+5Romanian Liga 1 StandingsTeamGPWDLGDPUniversitatea Craiova6420+914FCSB4400+612Petrolul Ploiesti6321+211Voluntari6303-29Sepsi Sfantu Gheorghe4220+48CFR Cluj-Napoca4211+37Dinamo Bucuresti6213-47FC Farul Constanta4202+16Hermannstadt4202+16U Craiova 19486204-26Universitatea Cluj5131-26Rapid Bucuresti512205Otelul Galati6051-25UTA Arad5113-54FC Botosani6033-33CSMS Iasi5104-63Romanian Liga 1 StandingsTeamWLROU NewsRomania's FCSB deny owner's suggestion to not pick vaccinated playersRomanian side FCSB will not drop players who have received the COVID-19 vaccine after their owner Gigi Becali suggested they would.

Fotbal: Scoruri live CFR Cluj, rezultate și program meciuri Flashscore.ro Flashscore.ro Pagina echipei CFR Cluj de pe Flashscore.ro oferă livescore, rezultate, clasamente și detalii meciuri (marcatori, cartonașe roșii,

CFR Cluj 0-1 Gol Cadu ( FotbalOnline.Net ) - video Dailymotion 0:56Liga 1, Etapa 34, Universitatea Cluj - CFR Cluj (0-1), Gol Cadu din penalty.Dailymotion · Marco van G · 3 mar.

Nici măcar eu nu mă așteptam, chiar dacă îl știam serios și pune accent pe disciplină și organizare. Pur și simplu a transformat echipa. Cu Sabău antrenor, U Cluj are parcurs de echipă campioană. Are 8 meciuri, 4 victorii, 3 egaluri și doar o înfrângere, cu Universitatea Craiova. În rest, a dominat toate meciurile.

CFR Cluj, 21.08.2023 - H2H stats, results, odds Liga 1: Universitatea Cluj - CFR Cluj. Find the Universitatea Cluj v CFR Cluj head-to-head record, latest results, odds comparison and Liga 1

About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

• Wichita Rugby
  • Kavya Arora
    Kavya Arora
  • Ojasvi Jain
    Ojasvi Jain
  • Sagar Sharma
    Sagar Sharma
  • Thomas Severiens
    Thomas Severiens
bottom of page